Mariáš

Mariáš je společenská karetní hra, která vyžaduje skvělou paměť, dobré taktické myšlení, smysl pro kombinaci a schopnost rozumně pracovat s mírou rizika. Mariáš se hraje sice o symbolické peněžní obnosy, ale většinou ho provází strhující atmosféra, kdy prohry jsou v rychlém sledu střídány euforickými triumfy vítězství.  

 

KARETNÍ HRA

Jestli máme hledat v Radimi typické prvky národního koloritu, musíme sáhnout po pohostinství. Hospody, dříve krčmy, patřili odjakživa k těžišti společenského dění. V raném středověku krčmy hrály zásadní roli při putování obchodníků krajem a směně zboží, až později, když lidé získali nějaké vlastní prostředky a aspoň minimum volného času, docházeli do hospod za zábavou. V hospodách se scházeli sousedé, aby společně trávili čas, činili zásadní rozhodnutí, uzavírali dohody, sdíleli radost i smutek a prožívali lidové obyčeje. Krom jiného se v hospodách rychle usadila karetní hra.

pojď si zahrát…

Pokud patříš mezi mariášníky, nebo se chceš mariáš naučit, vyplňte formulář níže. Jestli se nám podaří dát dohromady dostatek zájemců, zkusíme zorganizovat radimský mariášnický turnaj v trojkové verzi.

 

 

V případě zájmu zahrát si mariáš vyplňte: