Pojďte si zacvičit

dechové cvičení na dobrý spánek

Jednoduchá, ale velmi účinná jsou dechová cvičení. Koho trápí nekvalitní spánek, nebo dlouhé usínaní, může si zkusit osvojit tuto jednoduchou metodu. Před usnutím se uvolněte a začněte se pomalu nadechovat nosem. Nádech je plynulý, kontrolovaný. Nadechujte se do břicha. Břicho se snažte postupně nafouknout jako balón do všech stran. Při nádechu počítejte do 4., po té zadržte dech a pomalu počítejte do 7. Následně kontrolovaně, plynule vydechujte a přitom počítejte do 8. Tělo je uvolněné. Soustřeďte se pouze na svůj dech a počítání. Udělejte několik opakování. Většina lidí si desáté opakování už nepamatuje a probudí se ráno čestvě odpočatí po hlubokém a kvalitním spánku. Dobrou noc.

 

V případě dotazů nebo zájmu o cvičení se můžete obrátit na email [email protected].

druhá Novoroční sportovní výzva

Letošní Novoroční sportovní výzvy se chopilo přes 50 účastníků a společně jsme zarigistrovali 230,74 km. I když se nepodařilo překonat výkon z loňského roku, zcela jistě i tento rok pohyb přinesl spoustu radosti. Navíc ujité, uběhnuté nebo ujeté kilometry pomůžou dětem v SOS dětských vesničkách, když se každý zaregistrovaný kilometr promění na částku 10 korun.

Radost z pohybu a dobré vykročení do roku 2022 Vám všem. 

radimský Lívancový mílový běh

neděli 6.6 ráno proběhl radimský Lívancový mílový běh. Výsledky, fotografie z běhu a diplomy pro účastníky jsou dostupné ZDEVelké poděkování všem co pomohli s organizací a skvělými lívanci!

Novoroční sportovní výzva

Hned první den roku 2021 se holky a kluci z fotbalové přípravky, společně s rodiči, pustili do sportovní novoroční výzvy. Naší společnou snahou bylo využít Nové roku k pohybovým aktivitám stráveným venku, tak abychom aspoň částečně kompenzovali aktuálně omezené možnosti sportování. Cílem bylo naběhat a nachodit co nejvíce kilometrů během jednoho dne. 

Bylo velikým potěšením během dne vidět a potkávat běžce, chodce i celé rodiny na tůrách po obci a okolí. Nakonec se zapojilo přes čtyřicet holek a kluků všech věkových kategorií. Již během odpoledne a večera se podařilo “nasbírat” přes 200 km a nadále přibývaly. Celá akce vrcholila, na ráno těžko uvěřitelné metě 300 km, kterou se nám podařilo překonat díky vysokému nasazení účastníků přesně v poslední možné minutě.

Všem účastníkům patří upřímné díky, protože kromě vlastního sportovního výkonu, podpořili svými udolanými kilometry i ohrožené děti. Jejich kilometry se proměnily na finanční podporu, v kurzu 1:10, pro SOS dětské vesničky. Každý s účastníků si zde může stáhnout svůj PODÍLOVÝ DOBROPIS.

Těšíme se na další společnou akci.