Pojďte si zacvičit

POZOR v sobotu 18.9. proběhne 7. ročník běžeckého závodu Radim v pohybu. Příležitost se společně protáhnout!

neděli 6.6 ráno proběhl radimský Lívancový mílový běh. Výsledky, fotografie z běhu a diplomy pro účastníky jsou dostupné ZDEVelké poděkování všem co pomohli s organizací a skvělými lívanci!

Dnes, více než kdy jindy, je důležité udržet si dobrou náladu a pozitivní pohled na svět. Klíčem k tomu je rovnováha a harmonie mezi duševní a fyzickou stránkou naší osobnosti. Pro mnohé z nás je důležité sdílet motivaci a společný zážitek z pohybu s ostatními. Problémem ale zůstává, jak zajistit bezpečný odstup a zajistit každému soukromí. Proto jsme již v jarních měsících zorganizovali pro děti z naší Základní školy sdílené pravidelné cvičení vysílané přes internet, které jim kompezovalo tělesnou výchovu.

K naší velké radosti se děti pravidélného cvičení s chutí účastnily v hojné míře a navíc se postupně přidávali i jejich rodiče a prarodiče. Cvičení jsme proto organizovali každý týden a cviky a cvičební program volili tak, aby byl zvládnutelný a zajímavý pro každého. Na podzim se už pravidelných cvičení účastnily až desítky cvičenců. Ti se z pohodlí a bezpečí svých obývacích pokojů na hodinu propojili a každý si v rámci svých možností protáhnul tělo a zklidnil svoji mysl. 

V případě přetrvávající nepříznivé epidemiologické situace jsme schopni cvičení pro spoluobčany organizovat i nadále, a to pro každou věkovou i výkonostní skupinu. Ke cvičení je nutné mít doma připojení k internetu, ve smluvený čas se připojit na sdílený odkaz a přes obrazovku následovat pokynů cvičitele. Tak si každý může protáhnout tělo a pozitivně naladit svoji mysl. Věřte, s vědomím, že ve stejný čas s Vámi cvičí řada Vašich sousedů, jde všechno mnohem snadněji. Při zájmu o cvičení se můžete obrátit na email [email protected].

Novoroční sportovní výzva

Hned první den roku 2021 se holky a kluci z fotbalové přípravky, společně s rodiči, pustili do sportovní novoroční výzvy. Naší společnou snahou bylo využít Nové roku k pohybovým aktivitám stráveným venku, tak abychom aspoň částečně kompenzovali aktuálně omezené možnosti sportování. Cílem bylo naběhat a nachodit co nejvíce kilometrů během jednoho dne. 

Bylo velikým potěšením během dne vidět a potkávat běžce, chodce i celé rodiny na tůrách po obci a okolí. Nakonec se zapojilo přes čtyřicet holek a kluků všech věkových kategorií. Již během odpoledne a večera se podařilo “nasbírat” přes 200 km a nadále přibývaly. Celá akce vrcholila, na ráno těžko uvěřitelné metě 300 km, kterou se nám podařilo překonat díky vysokému nasazení účastníků přesně v poslední možné minutě.

Všem účastníkům patří upřímné díky, protože kromě vlastního sportovního výkonu, podpořili svými udolanými kilometry i ohrožené děti. Jejich kilometry se proměnily na finanční podporu, v kurzu 1:10, pro SOS dětské vesničky. Každý s účastníků si zde může stáhnout svůj PODÍLOVÝ DOBROPIS.

Těšíme se na další společnou akci.